Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

makyaj çantasııı 300x300 Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Kadınların makyaj çantasında bulunması gereken makyaj malzemeleri nelerdir? Ünlülerin makyörü Burçin Göksu anlatıyor.

Kadınların çoğu, devamlı çalıştıkları ve makyaja düşkün oldukları için, makyajın kalıcılığını arttırma amaçlı tazelemeyi tercih eder.

Evet, makyaj ve kozmetik ürünlerini bolca alıyorsunuz ama günlük kullanımda ne kadarını yanınızda taşıyorsunuz? Açıkçası bu sorunun cevabı kişinin günlük yaşam rutinine göre değişir.

Tüm makyaj malzemelerini gün boyu yanınızda taşımak imkansız! Bu yüzden ya bir defada makyaj yapıp evden çıkmak ya da yanımızda taşımak gerekiyor. İşte makyaj çantamızda bulunması gereken ürünler:

Cımbız

Unutulmuş veya yeni fark edilmiş tüylerin hızla ortadan kaldırılması için bir cımbız mutlaka makyaj çantanızda yer almalı.

cımbız Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Allık

Sağlıklı ve dinamik görünmenizi sağlayan bir kozmetik arkadaşınız. Yüzünüze renk katmak için kremsi allıklar kullanabilirsiniz. Göksu, gündüzleri genelde krem bazlı allıkları kullanmanızı öneriyor. Bu ürün, hem doğal ve daha fresh görünmenizi sağlar.

allik Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Far

Sabahları makyaja çok vakit ayıramayıp yine de makyaj yapan kadıların %80ni far seçimi ve uygulamada ciddi hatalar yapabiliyor. Yanınızda her zaman küçük dörtlü bir far paleti bulundurabilirsiniz. Bu noktada bütçeye göre elverişli ve kullanışlı farların hepsi ideal.

4 lü göz fari Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

 

Temizleme mendilleri

Sabahtan yapmış olduğunuz makyajınızın hatalarını gün ortasında farkettiniz, bunun için makyaj çıkarıcı mendil yanınızda bulundurabilirsiniz.

temizleme mendili1 Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Ruj

Ruj bir kadının çantasında daima bulunması gereken favori ürünü olmalı. Gündüzleri parlatıcı kullanmayı önermiyor. Soğuk ve sıcak havalar parlatıcı rujlar gündüzleri dağıtabilir. Ne mat ne de parlak olan rujları kullanmalı. Her markada ve her bütçede bulunabilen bir kıvam bu.

ruj1 Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Pudra

Sabahları uyku sersemi makyaj yapmak oldukça zor. Fakat ne yazik ki, tüm kadınlar aynı hatayı yapıyor. Göksu, kaşlara pudra yada fondöten değdirmemenize dikkat çekiyor.

Sabah fondöteni kullandıktan sonra, gün içerisinde hafif mat görünüm yaratma amaçlı çantanızda muhakkak bir toz pudra olmalı. Gün içerisinde cildinizin yağlı olduğunu gördüğünüz an pudra yapabilirsiniz. Pudra seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta kesinlikle toz pudra olması. Pudranın kapatıcı özelliğinden ziyade matlaştırıcı özelliği olmasına dikkat ediniz. Kapatıcı özelliği olan pudra kullanımı doğal olmayan bir görüntü yaratır.

pudra Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Göz kalemi

Sabah kalemlerini çekmiş olan kadınlar gün içerisinde gözleri akmış bir şekilde dolaşıyor. Saatler ilerledikçe de göz içindeki kalemin kesik kesik kalması! Bu görünümden kurtulmak doğru içerikli malzemeyi kullanmaktan geçiyor. Özellikle göz kaleminde iyi markaların ürünlerini kullanmaya dikkat edin.

goz kalemi surme Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

 

Oje

Gün içerisinde deforme olan ojenizi müdehale edebilecek bir ojeyi de makyaj çantanızda bulundurmak önemli.

oje1 Bir Kadının Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

1.565 views

Son Aramalar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>