Cilt Çatlakları & Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Cilt lekesi maskesi Cilt Çatlakları & Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Cilt Lekesi & Cilt Çatlakları

Cilt Çatlakları İçin

1. Yöntem
Çörekotu yağı, Badem yağı ve Saf Zeytinyağını eşit miktarda karıştırın. Cildin çatlayan ve kuruyan bölgelerine uygulayın.

2. Yöntem
Çörekotu ve Zeytinyağını birebir oranda karıştırıp, cildin çatlayan ve kuruyan bölgelerine sürerek bir saat bekleyin. Sonra yıkayın.

3. Yöntem
Kakao yağı, Gliserin yağı, Keten yağını eşit ölçülerde karıştırın. Vücudun çatlayan ve kuruyan bölgelerine uygulayın.

Doğum Sonrası Çatlaklar İçin

Çörekotu Yağı, Badem Yağı, Kakao Yağı, Kayısı yağı, Kantaron Yağı, Zeytinyağını birebir ölçülerle karıştırıp cildin çatlayan yerlerine sürün.

Not: Doğum çatlakları daha çok ilk 1 yıl içinde tedavi edilmelidir. Gebelik sırasında çatlak oluşumunu engellemek için özellikle yemek sonrası karnınıza sürün.

Cilt Lekeleri İçin

Cilt güzelliği için yüzün gül suyuyla her gün temizlenmesi gerekiyor. Kayısı yağı ile gül yağı karıştırılıp sürüldüğünde, cilt gün boyu zararlı etkilerden korunuyor, ciltteki lekeler de yok oluyor.

Cilt Bakımı ve Temizliği İçin

Isırgan tohumu, çörekotu ve poleni bala karıştırıp, sabah ve akşam bir çay kaşığı aç karnına içmek, cildi temizliyor. Kakao, havuç, buğday, zambak yağı karışımı akşamları cilde sürülüp, fön makinesiyle 10 dakika kurutulduğunda, etkili bir bakım sağlanıyor.

Yüz Bakımı

1/2 çay kaşığı (10 damla) çörek otu yağı 1 yemek kaşığı zeytin yağı ile karıştırıp yüze sürülür. Bir saat beklenir ve yıkanır.

68 views

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>